Square D ZB5AG3
SKU: CS4814230MPN: ZB5AG3
Key selector switch head, Harmony XB5, plastic, black, 22mm, key 455, 3 positions, stay put




$95.11
UnitAvailable on backorder
Product Details
Selector switch head Dia 22 3-position stay put Ronis 455
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Key Withdrawal Position | center |
| Mechanical Durability | 1000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Position Information | 3 positions ± 45° |
| Product Certifications | DNV# #UL listed# #GL# #BV# #CSA# #LROS (Lloyds register of shipping) |
| Product Or Component Type | head for key selector switch |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
| Standards | EN/IEC 60947-1# #EN/IEC 60947-5-1# #JIS C8201-5-1# #CSA C22.2 No 14# #EN/IEC 60947-5-4# #UL 508# #JIS C8201-1 |
| Type Of Keylock | Ronis 455 |
Specifications
| SKU | CS4814230 |
|---|---|
| MPN | ZB5AG3 |










