Eaton 100723FKED3
SKU: CS5732148MPN: 100723FKED3UPC/EAN: 786689775360
Eaton LV Unipak capacitor bank

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Univar Capacitor Bank, 8A, 60 Hz, Three-phase, 7200V, Three fuses, Power Factor Correction, 100 kVAR
Attributes
| Amperage Rating | 8A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 100 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Protection | Three fuses |
| Type | Power Factor Correction |
| Voltage Rating | 7200 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5732148 |
|---|---|
| MPN | 100723FKED3 |
| UPC/EAN | 786689775360 |




