Eaton 125243MVF3
SKU: CS5018662MPN: 125243MVF3Alternate Part #: UV-1009-3UPC/EAN: 786689668129
Eaton LV Unipak capacitor bank

$3,919.42
UnitAvailable on backorder
Product Details
Univar Capacitor Bank, 30A, 60 Hz, Three-phase, 2400V, Three fuses, Power Factor Correction, 125 kVAR
Attributes
| Amperage Rating | 30A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 125 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Protection | Three fuses |
| Type | Power Factor Correction |
| Voltage Rating | 2400 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5018662 |
|---|---|
| MPN | 125243MVF3 |
| Alternate Part # | UV-1009-3 |
| UPC/EAN | 786689668129 |

