Eaton 4563HURF
SKU: CS5023379MPN: 4563HURFAlternate Part #: UP-0496AUPC/EAN: 786685883823
Eaton LV Unipak capacitor bank




$1,649.32
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Low-Voltage Fixed Capacitor Bank with Harmonic Cells, 600V, 45 kVAR, Three-phase, 60 Hz
Attributes
| Enclosure | B1 |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 45 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Product Category | Capacitor bank |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5023379 |
|---|---|
| MPN | 4563HURF |
| Alternate Part # | UP-0496A |
| UPC/EAN | 786685883823 |
