Eaton 200413MVF3
SKU: CS5020385MPN: 200413MVF3Alternate Part #: UV-2012-3UPC/EAN: 786685404165
Eaton LV Unipak capacitor bank

$5,831.00
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton LV Unipak capacitor bank, Univar Capacitor Bank, 28A, 60 Hz, Three-phase, 4160V, Three fuses, Power Factor Correction, 200 kVAR
Attributes
| Amperage Rating | 28A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 200 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Protection | Three fuses |
| Type | Power Factor Correction |
| Voltage Rating | 4160 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5020385 |
|---|---|
| MPN | 200413MVF3 |
| Alternate Part # | UV-2012-3 |
| UPC/EAN | 786685404165 |


