Eaton 75243MVF3
SKU: CS5026416MPN: 75243MVF3Alternate Part #: UV-1007-3UPC/EAN: 786685271392
Eaton LV Unipak capacitor bank

$3,358.17
UnitAvailable on backorder
Product Details
Univar XV Capacitor Bank, 18A, 60 Hz, Three-phase, 2400V, Three fuses, Power Factor Correction, 75 kVAR
Attributes
| Amperage Rating | 18A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 75 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Protection | Three fuses |
| Type | Power Factor Correction |
| Voltage Rating | 2400 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5026416 |
|---|---|
| MPN | 75243MVF3 |
| Alternate Part # | UV-1007-3 |
| UPC/EAN | 786685271392 |

