Eaton 900483MVF3
SKU: CS5027605MPN: 900483MVF3Alternate Part #: UV-3040-3UPC/EAN: 786685891699
Eaton LV Unipak capacitor bank

$27,209.29
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Univar Capacitor Bank, 108A, 60 Hz, Three-phase, 4800V, Three fuses, Power Factor Correction, 900 kVAR
Attributes
| Amperage Rating | 108A |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Kva Rating | 900 KVR |
| Phase | Three-phase |
| Protection | Three fuses |
| Type | Power Factor Correction |
| Voltage Rating | 4800 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5027605 |
|---|---|
| MPN | 900483MVF3 |
| Alternate Part # | UV-3040-3 |
| UPC/EAN | 786685891699 |


