Eaton XTCEPI018C11A
SKU: CS5482889MPN: XTCEPI018C11AUPC/EAN: 786689641368
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM17-11(110V50HZ,120V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 17A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/1NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482889 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI018C11A |
| UPC/EAN | 786689641368 |











