Eaton XTCEPI007B01A
SKU: CS5482812MPN: XTCEPI007B01AAlternate Part #: MSAA199225UPC/EAN: 786689642242
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM7-01(110V50HZ,120V60HZ)-PI, 7A, 0NO/1NC
Attributes
| Amperage Rating | 7A |
| Auxiliary Contacts | 0NO/1NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482812 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI007B01A |
| Alternate Part # | MSAA199225 |
| UPC/EAN | 786689642242 |







