Eaton XTCEPI012B10A
SKU: CS5482861MPN: XTCEPI012B10AAlternate Part #: MSAA199240UPC/EAN: 786689642396
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM12-10(110V50HZ,120V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/0NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482861 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI012B10A |
| Alternate Part # | MSAA199240 |
| UPC/EAN | 786689642396 |











