Eaton XTCEPI009B10A
SKU: CS5482840MPN: XTCEPI009B10AAlternate Part #: MSAA199230UPC/EAN: 786689642297
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM9-10(110V50HZ,120V60HZ)-PI, 1NO/0NC, 9A
Attributes
| Amperage Rating | 9A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/0NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482840 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI009B10A |
| Alternate Part # | MSAA199230 |
| UPC/EAN | 786689642297 |








