Eaton XTCEPI007B10A
SKU: CS5482819MPN: XTCEPI007B10AUPC/EAN: 786689641214
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM7-10(110V50HZ,120V60HZ)-PI, 1NO/0NC, 7A
Attributes
| Amperage Rating | 7A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/0NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482819 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI007B10A |
| UPC/EAN | 786689641214 |








