Eaton XTCEPI015B01A
SKU: CS5482875MPN: XTCEPI015B01AAlternate Part #: MSAA199255UPC/EAN: 786689641443
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM15-01(110V50HZ,120V60HZ)-PI, 0NO/1NC, 15A
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Auxiliary Contacts | 0NO/1NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482875 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI015B01A |
| Alternate Part # | MSAA199255 |
| UPC/EAN | 786689641443 |






