Eaton XTCEPI014C11A
SKU: CS5482868MPN: XTCEPI014C11AAlternate Part #: MSAA199275UPC/EAN: 786689641283
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM14-11(110V50HZ,120V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 14A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/1NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482868 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI014C11A |
| Alternate Part # | MSAA199275 |
| UPC/EAN | 786689641283 |










