Eaton XTCEPI012B01A
SKU: CS5482854MPN: XTCEPI012B01AUPC/EAN: 786689642440
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM12-01(110V50HZ,120V60HZ)-PI, 0NO/1NC, 12A
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Auxiliary Contacts | 0NO/1NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482854 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI012B01A |
| UPC/EAN | 786689642440 |






