Eaton XTCEPI009B01A
SKU: CS5482833MPN: XTCEPI009B01AAlternate Part #: MSAA199235UPC/EAN: 786689642341
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM9-01(110V50HZ,120V60HZ)-PI, 0NO/1NC, 9A
Attributes
| Amperage Rating | 9A |
| Auxiliary Contacts | 0NO/1NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482833 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI009B01A |
| Alternate Part # | MSAA199235 |
| UPC/EAN | 786689642341 |






