Eaton XTCEPI015B10A
SKU: CS5482882MPN: XTCEPI015B10AAlternate Part #: MSAA199250UPC/EAN: 786689641276
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM15-10(110V50HZ,120V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/0NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482882 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI015B10A |
| Alternate Part # | MSAA199250 |
| UPC/EAN | 786689641276 |











