Eaton QCGFT1020V
SKU: CS4976641MPN: QCGFT1020VAlternate Part #: 8789C10G93UPC/EAN: 786689212599
Eaton QC GFCI circuit breaker





$275.79
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Type QC Ground fault breaker, 5MA GF Breaker 20A /1 Pole 120/240V, 10KAIC, Ground fault Protection 5 mA
Attributes
| Amperage Rating | 20 A |
| Capacity | 10 kAIC |
| Connection | Cable in/cable out |
| Protection | Ground fault, 5 mA |
| Type | Type QC |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4976641 |
|---|---|
| MPN | QCGFT1020V |
| Alternate Part # | 8789C10G93 |
| UPC/EAN | 786689212599 |



