Eaton QCGFT1010
SKU: CS4976634MPN: QCGFT1010Alternate Part #: 8789C10G83UPC/EAN: 786685894645
Eaton QC GFCI circuit breaker





$198.96
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton QC GFCI circuit breaker, Industrial circuit breaker, 10 A, 22 kAIC, Single-pole, 120 V, Cable-in/cable out, Breaker type QCHGFT, 22 kAIC, Ground fault, 5 mA
Attributes
| Amperage Rating | 10 A |
| Capacity | 10 kAIC |
| Circuit Breaker Type | CH |
| Connection | Cable-in/cable-out |
| Protection | Ground fault, 5 mA |
| Type | Industrial circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4976634 |
|---|---|
| MPN | QCGFT1010 |
| Alternate Part # | 8789C10G83 |
| UPC/EAN | 786685894645 |




