Eaton QCGFEP2020W1
SKU: CS4976624MPN: QCGFEP2020W1Alternate Part #: 7803C83G02UPC/EAN: 786676000987
Eaton QC GFCI circuit breaker





$554.96
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton QC GFCI circuit breaker, Equipment protector, Bell alarm, 30 mA trip sensitivity, 25 A, 10 kAIC, Two-pole, 120/240 V, Non-Interchangeable, Cable-in/cable-out, Q7, Breaker type QCGFEP
Attributes
| Amperage Rating | 20 A |
| Circuit Breaker Type | QCGFEP |
| Connection | Cable-in/cable-out |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Quantity | 7.0000 |
| Special Features | Bell alarm, 30 mA trip sensitivity |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Equipment protector |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4976624 |
|---|---|
| MPN | QCGFEP2020W1 |
| Alternate Part # | 7803C83G02 |
| UPC/EAN | 786676000987 |

