Eaton QCGFEP2025T1W1
SKU: CS4976625MPN: QCGFEP2025T1W1UPC/EAN: 782116977031
Eaton QC GFCI circuit breaker





$1,919.08
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton QC GFCI circuit breaker, Equipment protector, 30 mA Trip sensitivity, Ring lug line side terminals, Bell alarm, 40 A, 10 kAIC, Two-pole, 120/240 V, Non-Interchangeable, Cable-in/cable-out, Q7, Breaker type QCGFEP
Attributes
| Amperage Rating | 25 A |
| Circuit Breaker Type | QCGFEP |
| Connection | Cable-in/cable-out |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Quantity | 7.0000 |
| Special Features | 30 mA Trip sensitivity |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Equipment protector |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4976625 |
|---|---|
| MPN | QCGFEP2025T1W1 |
| UPC/EAN | 782116977031 |

