Eaton QCGFEP2015W1
SKU: CS4976621MPN: QCGFEP2015W1Alternate Part #: 7803C83G01UPC/EAN: 786676000970
Eaton QC GFCI circuit breaker





$554.96
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton QC GFCI circuit breaker, Equipment protector, 25 A, 22 kAIC, Single-pole, 120/240 V, Non-Interchangeable, Cable-in/cable-out, Q7, Breaker type QCHGFEP
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Circuit Breaker Type | QCGFEP |
| Connection | Cable-in/cable-out |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Quantity | 7.0000 |
| Special Features | Bell alarm, 30 mA trip sensitivity |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Equipment protector |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4976621 |
|---|---|
| MPN | QCGFEP2015W1 |
| Alternate Part # | 7803C83G01 |
| UPC/EAN | 786676000970 |
