Eaton LGS4630NN
SKU: CS4895561MPN: LGS4630NNUPC/EAN: 782116336173
Eaton molded case circuit breaker accessory frame
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory frame, Frame only, 630 A, 85 kAIC at 240 V, 50 kAIC at 480 V, 25 kAIC at 600 V, Four-pole, Frame only (no trip), Frame J-K, Series G
Attributes
| Amperage Rating | 630 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Interrupt Rating | 85 kAIC at 240 V 50 kAIC at 480 V 25 kAIC at 600 V |