Eaton LGE4630NN
SKU: CS4894746MPN: LGE4630NNAlternate Part #: 69D4630G04UPC/EAN: 782116336159
Eaton molded case circuit breaker accessory frame
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory frame, Frame only, 630 A, 65 kAIC at 240 V, 35 kAIC at 480 V, 18 kAIC at 600 V, Four-pole, Frame only (no trip), Frame J-K, Series G
Attributes
| Amperage Rating | 630 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Interrupt Rating | 65 kAIC at 240 V 35 kAIC at 480 V 18 kAIC at 600 V |