Eaton LGH4630NN
SKU: CS4895157MPN: LGH4630NNAlternate Part #: 69D4632G04UPC/EAN: 782116336197
Eaton molded case circuit breaker accessory frame
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory frame, Frame only, 630 A, 100 kAIC at 240 V, 70 kAIC at 415 V, 65 kAIC at 480 V, 35 kAIC at 600 V, Four-pole, Frame only (no trip), Frame J-K, Series G
Attributes
| Amperage Rating | 630 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Interrupt Rating | 70 kAIC at 415 V 25 kAIC at 600 V 65 kAIC at 480 V 100 kAIC at 240 V |