Eaton LGS3630NNW02
SKU: CS4895467MPN: LGS3630NNW02UPC/EAN: 782116908677
Eaton molded case circuit breaker accessory frame
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory frame, Eaton molded case circuit breaker accessory frame, Frame only, 630 A, 85 kAIC at 240 V, 50 kAIC at 480 V, 25 kAIC at 600 V, Three-pole, Frame only (no trip), Frame LG, Series G
Attributes
| Amperage Rating | 630 A |
| Frame Size | Frame LG |
| Interrupt Rating | 25 kAIC at 600 V 50 kAIC at 480 V 85 kAIC at 240 V |