Eaton LGH3630NN
SKU: CS3610467MPN: LGH3630NNAlternate Part #: 69D4632G03UPC/EAN: 782116336180
Eaton molded case circuit breaker accessory frame
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory frame, Frame only, 630 A, 100 kAIC at 240 V, 70 kAIC at 415 V, 65 kAIC at 480 V, 35 kAIC at 600 V, Three-pole, Frame only (no trip), Frame J-K, Series G
Attributes
| Amperage Rating | 630 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Interrupt Rating | 70 kAIC at 415 V 65 kAIC at 480 V 100 kAIC at 240 V 25 kAIC at 600 V |