Eaton LGS3630NNWC
SKU: CS4895466MPN: LGS3630NNWCAlternate Part #: 69D4631G07UPC/EAN: 786685004624
Eaton molded case circuit breaker accessory frame
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory frame, Frame only, 630 A, 85 kAIC at 240 V, 50 kAIC at 480 V, 25 kAIC at 600 V, Three-pole, Frame only (no trip), Frame LG, 100% rated, Series G, Without
Attributes
| Amperage Rating | 630 A |
| Frame Size | Frame LG |
| Interrupt Rating | 50 kAIC at 480 V 85 kAIC at 240 V 25 kAIC at 600 V |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Rating | 100% rated |