Eaton LGH4630NNW04
SKU: CS4895158MPN: LGH4630NNW04UPC/EAN: 782116908707
Eaton molded case circuit breaker accessory frame
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory frame,Eaton molded case circuit breaker accessory frame,Frame only,630 A,100 kAIC at 240 V,70 kAIC at 415 V,65 kAIC at 480 V,35 kAIC at 600 V,4-pole,Frame only (no trip),Frame LG,Series G,Without
Attributes
| Amperage Rating | 630 A |
| Frame Size | Frame LG |
| Interrupt Rating | 70 kAIC at 415 V 25 kAIC at 600 V 65 kAIC at 480 V 100 kAIC at 240 V |