Eaton DPCK3100VW
SKU: CS4851505MPN: DPCK3100VWUPC/EAN: 786678256696
Eaton definite purpose contactor
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton definite purpose contactor, Quick, 100A, 100A, Contactor, Three-pole, 100A to 600V, DPCK
Attributes
| Amperage Rating | 100A |
| Connection | Quick |
| Inductive Full Load | 100 A |
| Model | Contactor |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Resistive Load | 100 A, 600 V |
| Type | DPCK |
Specifications
| SKU | CS4851505 |
|---|---|
| MPN | DPCK3100VW |
| UPC/EAN | 786678256696 |



