Eaton DPCK3035VW
SKU: CS4851502MPN: DPCK3035VWUPC/EAN: 786678256672
Eaton definite purpose contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Definite Purpose 1500 Volt Air Break Contactor, DPCK, Three-pole, 35 A, 35 A IFL, 35 A to 600 V RL
Attributes
| Accessories | Definite purpose contactor |
| Amperage Rating | 35A |
| Inductive Full Load | 35 A |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Resistive Load | 35 A, 600 V |
| Type | DPCK |
Specifications
| SKU | CS4851502 |
|---|---|
| MPN | DPCK3035VW |
| UPC/EAN | 786678256672 |



