Eaton C25DRJ350AA
SKU: CS4845635MPN: C25DRJ350AAAlternate Part #: E1C25DRJ350AAUPC/EAN: 786685316093
Eaton definite purpose contactor





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton definite purpose contactor, 50A, Open with DIN rail mounting adapter, 15-50A, two- and three-pole, Contactor
Attributes
| Amperage Rating | 50A |
| Connection | Quick |
| Enclosure | Open with DIN rail mounting adapter |
| Frame Size | 15-50 A, two-pole and three-pole |
| Inductive Full Load | 50 A |
| Model | Contactor |
Specifications
| SKU | CS4845635 |
|---|---|
| MPN | C25DRJ350AA |
| Alternate Part # | E1C25DRJ350AA |
| UPC/EAN | 786685316093 |

