Eaton CHQSA
SKU: CS4839249MPN: CHQSAAlternate Part #: 66C3167G01UPC/EAN: 782113099699
Eaton Type CH plug on module surge protection device

Contact us for pricing and availability
Product Details
Type CHQ Surge Protection Device, Type 2 SPD Plug-On Surge Protection
Attributes
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Mounting Method | Plug-on |
| Operating Voltage | L1-N 200 V, L-L 400 V |
| Phase | Single-phase |
| Type | Type 2 SPD Plug-On Surge Protection |
| Used With | Type CH loadcenters |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4839249 |
|---|---|
| MPN | CHQSA |
| Alternate Part # | 66C3167G01 |
| UPC/EAN | 782113099699 |










