Eaton BRNSURGE
SKU: CS4834334MPN: BRNSURGEAlternate Part #: 66C3266G02UPC/EAN: 786689353667
Eaton Type BR plug on module surge protection device






$86.42
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Type BR circuit breaker surge protective device, Two Pole, Surge Protective Device
Attributes
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Maximum Continuous Operating Voltage | 150 V L-N, 300 V L-L |
| Measured Limiting Voltage | 600 V |
| Nominal Discharge Current | 3 B22 |
| Nominal Discharge Current Uom | B22 |
| Protection | L-N, L-L |
| Short Circuit Rating | 10 kA |
| Short Circuit Rating Uom | B22 |
| Surge Current | 18 kA |
| Type | Type BR |
Specifications
| SKU | CS4834334 |
|---|---|
| MPN | BRNSURGE |
| Alternate Part # | 66C3266G02 |
| UPC/EAN | 786689353667 |










