Turck C10-A10X/240VAC
SKU: CS2503236MPN: C10-A10X/240VACAlternate Part #: R6656
R6656 - IRC
Interface, Power Relay
- 1 Pole, changeover contact
- Contact Rating: 10A/250V AC, 10A/30V DC
- Coil Voltage: 240 VAC
Attributes