Eaton LGH3630NNW02
SKU: CS4895062MPN: LGH3630NNW02UPC/EAN: 782116908691
Eaton molded case circuit breaker accessory frame
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory frame, Frame only, 3P, walking beam provision, 630 A, 100 kAIC at 240 V, 70 kAIC at 415 V, 65 kAIC at 480 V, 35 kAIC at 600 V, Three-pole, Frame only (no trip), Frame J-K, Series G
Attributes
| Amperage Rating | 630 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Interrupt Rating | 65 kAIC at 480 V 70 kAIC at 415 V 100 kAIC at 240 V 25 kAIC at 600 V |