Eaton XTCEPI038C11W
SKU: CS5482917MPN: XTCEPI038C11WAlternate Part #: MSAA199297UPC/EAN: 786689641849
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM38-11(42V50HZ,48V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 38A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/1NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482917 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI038C11W |
| Alternate Part # | MSAA199297 |
| UPC/EAN | 786689641849 |











