Eaton XTCEPI015B01W
SKU: CS5482881MPN: XTCEPI015B01WAlternate Part #: MSAA199257UPC/EAN: 786689641467
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM15-01(42V50HZ,48V60HZ)-PI, 0NO/1NC, 15A
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Auxiliary Contacts | 0NO/1NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482881 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI015B01W |
| Alternate Part # | MSAA199257 |
| UPC/EAN | 786689641467 |






