Eaton XTCEPI032C11W
SKU: CS5482909MPN: XTCEPI032C11WAlternate Part #: MSAA199292UPC/EAN: 786689641795
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM32-11(42V50HZ,48V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/1NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482909 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI032C11W |
| Alternate Part # | MSAA199292 |
| UPC/EAN | 786689641795 |











