Eaton XTCEPI007B01W
SKU: CS5482818MPN: XTCEPI007B01WAlternate Part #: MSAA199227UPC/EAN: 786689642266
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM7-01(42V50HZ,48V60HZ)-PI, 0NO/1NC, 7A
Attributes
| Amperage Rating | 7A |
| Auxiliary Contacts | 0NO/1NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482818 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI007B01W |
| Alternate Part # | MSAA199227 |
| UPC/EAN | 786689642266 |







