Eaton XTCEPI018C11W
SKU: CS5482895MPN: XTCEPI018C11WAlternate Part #: MSAA199282UPC/EAN: 786689641382
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM17-11(42V50HZ,48V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 17A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/1NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482895 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI018C11W |
| Alternate Part # | MSAA199282 |
| UPC/EAN | 786689641382 |











