Eaton XTCEPI012B10W
SKU: CS5482867MPN: XTCEPI012B10WAlternate Part #: MSAA199242UPC/EAN: 786689642419
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM12-10(42V50HZ,48V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/0NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482867 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI012B10W |
| Alternate Part # | MSAA199242 |
| UPC/EAN | 786689642419 |











