Eaton XTCEPI007B10W
SKU: CS5482825MPN: XTCEPI007B10WAlternate Part #: MSAA199222UPC/EAN: 786689641238
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM7-10(42V50HZ,48V60HZ)-PI, 1NO/0NC, 7A
Attributes
| Amperage Rating | 7A |
| Auxiliary Contacts | 1NO/0NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482825 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI007B10W |
| Alternate Part # | MSAA199222 |
| UPC/EAN | 786689641238 |








