Eaton XTCEPI012B01W
SKU: CS5482860MPN: XTCEPI012B01WAlternate Part #: MSAA199247UPC/EAN: 786689641245
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM12-01(42V50HZ,48V60HZ)-PI, 0NO/1NC, 12A
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Auxiliary Contacts | 0NO/1NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482860 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI012B01W |
| Alternate Part # | MSAA199247 |
| UPC/EAN | 786689641245 |






