Eaton XTCEPI009B01W
SKU: CS5482839MPN: XTCEPI009B01WAlternate Part #: MSAA199237UPC/EAN: 786689642365
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, DILM9-01(42V50HZ,48V60HZ)-PI, 0NO/1NC, 9A
Attributes
| Amperage Rating | 9A |
| Auxiliary Contacts | 0NO/1NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
| Number Of Poles | Three-pole |
Specifications
| SKU | CS5482839 |
|---|---|
| MPN | XTCEPI009B01W |
| Alternate Part # | MSAA199237 |
| UPC/EAN | 786689642365 |






