Eaton XTAE032C01F010
SKU: CS5001659MPN: XTAE032C01F010Alternate Part #: 3-1812-1247AUPC/EAN: 782116860586
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,230 V 50 Hz,1NC,C frame,45 mm,6-10 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 230 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |