Eaton XTAE032C01U010
SKU: CS5001855MPN: XTAE032C01U010Alternate Part #: 3-1812-1257AUPC/EAN: 782116861750
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,24 V 50 Hz,1NC,C frame,45 mm,6-10 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 24 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |