Eaton XTAE032C01F006
SKU: CS5001658MPN: XTAE032C01F006Alternate Part #: 3-1812-1226AUPC/EAN: 782116860579
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,230 V 50 Hz,1NC,C frame,45 mm,4-6 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 230 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |