Eaton XTAE012B10RD010
SKU: CS4999015MPN: XTAE012B10RD010Alternate Part #: 3-1802-1338AUPC/EAN: 782116843756
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 12 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |