Eaton XTAE012B10BD001
SKU: CS4998818MPN: XTAE012B10BD001Alternate Part #: 3-1802-1222AUPC/EAN: 782116842407
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 220 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |